0
brak produktów

Katechetyka

Wierni Bogu i Ojczyźnie. Katechezy okolicznościowe o błogosławionych abp. A.J. Nowowiejskim i bp. L. WetmańskimAutor: praca zbiorowa

Rok wydania: 2019
Oprawa: miękka
Format: A5
Liczba stron: 88
ISBN: 978-83-66171-19-0
Zajrzyj do środka: pobierz
+
-
Ilość:
Cena: 15,00 zł
„Niechaj przykładem będą nam  męczennicy  pierwszych wieków, którzy w chwilach najtrudniejszych zapominali o sobie, pytali o  jedno tylko, co by mogli dla Boga czynić”. Takimi słowami bł. abp Antoni Julian Nowowiejski, mój Poprzednik na stolicy biskupiej w Płocku, zachęcał swoich Diecezjan - swoje duchowe dzieci, do wiernego naśladowania Chrystusa. Krew męczenników od czasu Kościoła katakumb była zasiewem nowych chrześcijan. Ludzie gotowi oddać za Chrystusa życie byli najlepszymi, najskuteczniejszymi ewangelizatorami wszystkich czasów. O prawdziwości głoszonej przez nich Ewangelii Mistrza z Nazaretu przekonywały bowiem nie tylko słowa, ale przede wszystkim ich czyny.

Pragniemy podjąć to wezwanie Męczenników do świadectwa i do rozpalenia w naszych sercach na nowo nadziei płynącej z Ewangelii. Czynimy to wpatrując się w przykład życia Błogosławionych Pasterzy Kościoła Płockiego – Męczenników, którzy zaświadczyli o Miłości zwyciężającej nienawiść w czasach wojennego mroku.

+ Piotr Libera
Biskup Płocki

Prezentowany zbiór katechez, przeznaczonych na wszystkie etapy edukacyjne (łącznie ze szkołą branżową) opracowany został przez praktyków – katechetów pracujących w poszczególnych rodzajach szkół. Ważnym dodatkiem do katechez są różnego rodzaju pomoce, które można pobrać ze strony Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej Płockiej:


http://katechetyczny.diecezjaplocka.pl


Polecamy również

Ojcostwo i miłosierdzie. Biskup ...
ks. Henryk Seweryniak, ks. Rafał ...
15,00 zł
Święci... znów na ziemię ściągnięci ...
ks. Tomasz Opaliński
35,00 zł
Miłosierdzie
bp Leon Wetmański
25,00 zł
Katechizm Płocki - t. 1-4 - komplet ...
praca zbiorowa
58,00 zł